Göktürk Göleti Tabiat Parkı

Göktürk Göleti Tabiat Parkı

Göktürk Göleti Tabiat Parkı, İstanbul’da yaşayanların şehrin kaosundan sıkıldıklarında, temiz hava alıp doğa ile buluşmaları için kolay bulunamaz bir veli nimettir. Göktürk Göleti Tabiat Parkı, Eyüp ilçesine bağlı Göktürk mahallesinde yer almaktadır. İsmini tabiat parkının içerisinde bulunan Göktürk Gölet’inden almıştır. 

  Göktürk Göleti Tabiat Parkı, şehrin içinde haftasonlarınızı değerlendirebileceğiniz eşsiz güzellikleri ve imkanlarıyla ziyaretçilerini beklemektedir. Meşe ve gürgen ağaçlarının bir araya gelerek oluşturduğu bu eşsiz ormanlık alanla çevrelenmiş Göktürk Göleti, doğa ile iç içe yaşamayı seven ve doğayı özleyen ziyaretçilerine kucak açmaya devam etmektedir. Doğa severlere huzur dolu zaman geçirmeyi, güzel bir doğa yürüyüşünü ve bisikletle gezinme imkanlarını da içinde barındırmaktadır.

 Göktürk Göleti Tabiat Parkı Nerede ve Nasıl Gidilir?

Göktürk Göleti Tabiat Parkı, ulaşım açısından gelişmekte olsa da özel aracıyla gidenlerin daha çok ziyaret ettiği bir alan olmuştur. Özel aracınız ile ziyaret edecekseniz Hasdal-Kemerburgaz yolu üzerinden Göktürk merkeze ulaşabilir. Göktürk merkeze ulaştıktan sonra İhsaniye yolunun başlangıcında sağ tarafta bulunan parka giriş yapabilmektedir. Parkın otoparkı vardır. Arabanızı otoparka bıraktıktan sonra güzel bir doğa yürüyüşü ile parkında tadını çıkarabilirsiniz. Ayrıca özel aracı olmayan yine de gelmek isteyenler ise toplu taşıma araçlarını kullanabilir. ‘’48 Göktürk-Mecidiyeköy”, “48A Göktürk-Kazlıçeşme”, “48E Göktürk-Eminönü”, “48L Göktürk-4.Levent”, “48KA Kemerburgaz-Arnavutköy” hatları ile Göktürk Göleti Tabiat Parkı’na ulaşabilirler. 

Göktürk Göleti Tabiat Parkı

Göktürk Göleti Tabiat Parkı Ücretli Mi? Ücreti Ne Kadar?

Göktürk Göleti Tabiat Parkı, giriş ücreti almaktadır. Giriş ücretleri farklılık göstermektedir. Kişi başı veya bisikletli iseniz ücret 8 TL, motorsiklet ile giriş yapacaksanız 16 TL, otomobil ile giriş ücreti ise 24 TL’dir.

Göktürk Göleti Tabiat Parkı’nda Neler Yapabilirsiniz?

  Göktürk Göleti Tabiat Parkı, İstanbulluların normal hayatlarında çok fazla göremedikleri güzellikleri barındırmaktadır. Yeşil bir çevre hasreti çeken İstanbul halkı, Göktürk Göleti Tabiat Parkı’nı ziyaret ederek bu özlemlerini gidermektedir. Buraya gelen ziyaretçilerin en çok tercih ettikleri etkinlik piknik yapmaktır. Piknik geleneğini seven bir toplum yapımız olduğu için Göktürk Göleti Tabiat Parkı haftasonları yoğunlukla karşılaşmaktadır.

  Göktürk Göleti Tabiat Parkı, ortasındaki gölet ile balık tutmayı sevenler içinde benzersin bir mesken haline gelmiştir. 

  Göktürk Göleti etrafında doğa yürüyüşleri ya da koşu yapılmaktadır. Sporunuzu yaptıktan sonra eşsiz güzelliklerle fotoğraf çekilebilir ve sosyal medya hesaplarınızda bol bol paylaşabilirsiniz. Yürüyüşleriniz esnasında küçük dostlarımızla karşılaşabilirsiniz. Sincaplar, köstebekler, kirpiler, kaplumbağalar ve kurbağalar sizlere güzel ev sahipliği yapacaktır.

  Göktürk Göleti Tabiat Parkı’nda belirli alanlarda mangal yapmak serbesttir. İsterseniz güzel bir doğa aktivitesinden sonra aileniz ve arkadaşlarınızla gölün etrafında karnınızı doyurabilirsiniz. Yemeğinizi dışarıdan getirmek istememeniz durumunda park içerisindeki büfe ve kır lokantası ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır.


Leave a Comment

Lorem Ipsum is simply dummy text the printing and setting industry. Lorm Ipsum has been the industry