Göktürk Kemer Country

Göktürk Kemer Country

Göktürk Kemer Country, 1986 yılında oluşturulan ve yüksek gelirli insanların yerleşimi için uygun olan; Göktürk mahallesi sınırlarında yer alan yerleşim bölgesine verilen addır. Süreç içerisinde yeni yapıların eklenmesiyle birlikte şu anda yaklaşık 4.000 kişinin ikame ettiği bir yer haline gelmiştir. Birden fazla yapının bir araya getirilmesiyle oluşturulan bölgenin genel adıdır.

Misyonu; misafirlerinin, üyelerinin, üye ailelerin hayatına ve özellikle de şehir yaşantısına fark katmak olarak tanımlamaktadır. Bu farkı hem benzersiz doğası üzerine kurulu tesisleriyle hem de yıllardır kazandığı deneyim ve iletişim ağı ile ortaya koymaktadır.

Vizyonu; İstanbul’daki en özel mekanlardan biri olarak, seçkin üye ve misafirlerini eşsiz yaşam alanları, tesisler ve deneyimler ile buluşturmak. Kemer Country Club; misafirleri, güçlü üyelik ağı, hizmetleri ve tesisleri ile lider konumunu yıllardır korumaktır.

Kemer Country, 4 farklı yapıdan oluşmaktadır. O yapıları incelememiz gerekirse:

  • Kemer Country Sosyal Merkezi: Cemal Mutlu, tarafından tasarlanan ve 1997-1998 yılları arasında inşa edilen bölümdür. Yaklaşık olarak 2.700 metrekaredir. Kemer Country’de ikame edenlerin birlikte vakit geçirmeleri ve sosyal aktivitelerini gerçekleştirilmesi için oluşturulan alandır.
Göktürk Villa Kemer Country
  • Kemer Country Kemerboyu Konakları: 1997 yılında Cemal Mutlu’nun tasarımlarından inşa edilmiştir. Faz-4A ve Faz-4B adında iki fazdan oluşmaktadır. 1997’de yapılan Faz-4A 14.900 metre iken; bir yıl sonra yani 1998 yılında hayata geçirilen proje olan Faz-4B ise 36.000 metrekarelik bir alana sahiptir.
  • Kemer Country Lale Kasrı: Yine Cemal Mutlu tarafından tasarlanan ve 6.766 metrekarelik bir alana sahip olan Kemer Country Lale Kasrı, 1997 yılında inşa edilmiştir. Bu yapının içerisinde birçok fonksiyonel alan bulunmaktadır. Yüzme havuzları (kapalı/açık), masaj ve jimnastik salonları ve diğer tüm etkinlik alanları bu bölgede yer almaktadır.
Göktürk Ahşap Villa

Göktürk Kemer Country’de Spor

Kemer Country, içerisindeki etkinlik alanlarının haricinde en önemli olarak golf turnuvaları ve golf sahasıyla ön plana çıkmaktadır. Düzenlenen turnuvalara ev sahipliği yapmasıyla da adından sıkça söz ettirmiştir. Yurtiçi ve yurtdışı organizasyonlara ev sahipliği yapan Kemer Country ününe ün katmaya devam etmektedir.

Kemer Country’de golftan sonra iki spor daha öne çıkmaktadır. Binicilik ve tenis sporlarına da ev sahipliği yapan Kemer Country, birbirinden farklı 10’larca turnuvaya ev sahipliği yapmış ve gelen ziyaretçilere benzersiz anlar yaşatmıştır. Göktürk mahallesi içerisinde tamamen farklı bir yaşam yerine dönüşmüş de denebilir.

Göktürk Villa Kemer Country

Leave a Comment

Lorem Ipsum is simply dummy text the printing and setting industry. Lorm Ipsum has been the industry